Linia Balance - Vagheggi

Linia Balance od VAGHEGGI dedykowana jest dla skóry zanieczyszczonej, mieszanej i z niedoskonałościami (rozszerzonymi porami, świeceniem się, krostkami i nierównościami).
VAGHEGGI Linia Balance slider

Vagheggi

opis zabiegu

Czym jest Linia Balance od VAGHEGGI?

Linia Balance przeznaczona jest do skóry zanieczyszczonej, mieszanej i z niedoskonałościami. Nadmierne wydzielanie sebum może być skutkiem działania różnorodnych czynników zewnętrznych (takich jak zanieczyszczenie, temperatura czy stres) lub wewnętrznych (takich jak brak równowagi hormonalnej). W przypadku skóry z takimi skłonnościami, sebum jest nie tylko produkowane w zbyt dużych ilościach, ale również ma inny skład jakościowy.

Warunki te sprzyjają hiperkeratynizacji warstwy rogowej naskórka, co stanowi swoisty mechanizm samoobrony, a także namnażaniu się bakterii, które zazwyczaj nie występują na skórze. Nadmierne wydzielanie sebum połączone z grubieniem naskórka blokuje mieszki włosowe znajdujące się w skórze, jednocześnie zatykając pory i prowadząc do powstawania wągrów (zaskórników) lub mikrocyst (prosaków). Skutkiem jest rozprzestrzenianie się bakterii, co prowadzi do powstawania niedoskonałości. Przypadłości tej może również towarzyszyć przetłuszczanie się skóry (nadmiar sebum).

85% nastolatków ma tłustą skórę z niedoskonałościami spowodowanymi aktywnością hormonalną, która stymuluje wydzielanie sebum. Przypadłość ta dotyka również rosnącą liczbę dorosłych z powodów, które nie zostały jeszcze potwierdzone: przypuszcza się, że stres związany jest ze współczesnym stylem życia oraz zanieczyszczenia zaburzają równowagę hormonalną, a tym samym wydzielanie sebum. Proces powstawania zaskórników jest identyczny u młodzieży i dorosłych, ale u młodych osób niedoskonałości występują głównie w strefie T, podczas gdy u dorosłych – na dolnej części twarzy.

Linia Balance od VAGHEGGI to dedykowana linia produktów do skóry zanieczyszczonej, mieszanej i z niedoskonałościami (rozszerzonymi porami, świeceniem się, krostkami i nierównościami), które normalizują wydzielanie sebum oraz wygładzają i wyrównują powierzchnię skóry, gwarantując matową cerę przez cały dzień.

Zabiegi i produkty z linii BALANCE przeznaczone są zarówno do skóry młodej, jak i dojrzałej w szczególnych okresach życia. Doskonałe dla osób o przezroczystej skórze za skłonnością do podrażnień, borykających się z hiperkeratynizacją, zaskórnikami i wypryskami, podskórnymi krostkami i niespodziewanym wystąpieniem trądziku. Idealne również do skóry tłustej.

Linia ta jest polecana także jako rozwiązanie awaryjne dla każdego rodzaju skóry w przypadku okresowo występujących niedoskonałości spowodowanych stresem, predyspozycjami genetycznymi lub zaburzeniami równowagi hormonalnej.

Czas trwania zabiegu: 60-90 minut

Jaki jest cel zabiegu Balance od Vagheggi?

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu Balance?

Vagheggi

PROCES ZABIEGU

1
Analiza klienta

Przed przystąpieniem do zabiegu każdy klient zapraszany jest na bezpłatną konsultację w celu ustalenia odpowiednio dobranej dla niego metody zabiegu.

Podczas takiej rozmowy zabiegowiec przeprowadza dokładny wywiad medyczny dotyczący zarówno przeciwwskazań do dalszych zabiegów, jak i dotychczasowej pielęgnacji skóry i stosowania kosmetyków domowych.

2
Zalecenia po analizie

Po zbadaniu przez zabiegowca potrzeb klienta dobierana jest dla niego indywidualnie seria zabiegów oraz kosmetyki do pielęgnacji domowej.

Każdy klient ma inny problem oraz inne oczekiwania dotyczące efektów, dlatego też serie zabiegowe dobierane są indywidualnie do potrzeb skóry. Często osoba przeprowadzająca konsultację proponuje terapie łączone w celu uzyskania jak najlepszego oraz najszybszego efektu, który zadowoli klienta.

3
Harmonogram zabiegów

Po ustaleniu i akceptacji przez klienta serii zabiegowej, specjalista dobiera odpowiednie odstępy pomiędzy zabiegami, które wpływają na skuteczność zabiegów. Po ich ustaleniu seria zabiegów zostaje rozpisana na konkretne daty co nie tylko daje gwarancję terminu, ale również ułatwia klientom systematyczność w zabiegach.

4
Dowody skuteczności

Przed przystąpieniem do pierwszego zabiegu wykonywana jest seria zdjęć obejmująca miejsce zabiegowe. Ma to na celu dokumentację postępów podczas zbiegów, a także możliwość porównania efektywności i skuteczności po zakończeniu wykonywanej serii zabiegowej.

5
Schemat zabiegu

Podczas zabiegu kosmetolog ogląda miejsce zabiegowe w celu dobrania odpowiednich preparatów i dokładnie informuje klienta o całym przebiegu zabiegu.

Zabieg rozpoczyna się specjalnie dedykowanym rytuałem powitalnym.
W kolejnym etapie kosmetolog przeprowadza demakijaż, peeling, następnie stosuje żel złuszczający i przystępuje do wprowadzenia ampułki (koncentratu) wmasowując go do całkowitego wchłonięcia, następnie kosmetolog nakłada grubą warstwę maski na skórę twarzy, szyi i dekoltu, później nanoszony jest żel bezpośrednio na niedoskonałości. Na zakończenie zabiegu nakładany jest krem matujący.
Zabiegi można również wzbogacić o technologie z użyciem: fal radiowych, ultradźwięków, mikrodermabrazji diamentowej,

Po zakończeniu części zabiegowej kosmetolog omawia z klientem postępowanie i pielęgnację po zabiegową.

6
Zakończenie serii zabiegowej

Po zakończeniu serii zabiegów wykonywane są zdjęcia porównawcze, które umożliwiają nam porównanie efektów sprzed i po zakończonej serii oraz zadecydowanie czy zamierzone efekty zostały osiągnięte.

Jeśli zajdzie taka potrzeba seria zabiegowa może zostać wydłużona.

Jeśli zaś efekt został osiągnięty, jednak klient ma skłonność no ponawiania się problemu skórnego, wówczas zabiegowiec proponuje zabiegi „przypominające”, które mają na celu utrzymanie osiągniętych efektów, a także zapobieganie ich ponownemu powstawaniu.

7
Realizacja zaleceń

Po zakończonej serii zabiegów klient zostaje zapisany na zabieg przypominający, mający na celu utrzymanie osiągniętego efektu, lub jeśli nie ma takiej możliwości  zabiegowiec rozpisuje proponowane terminy na wizytówce, a po upływie odpowiedniego odstępu od serii kontaktuje się z klientem w celu ustalenia kolejnego terminu zabiegu przypominającego.

Prawidłowo zdiagnozowana skóra jest najważniejszym etapem podczas całej drogi do osiągnięcia sukcesu każdej serii zabiegowej.

bezpatna analiza laser i nitka

Prawidłowo zdiagnozowana skóra jest najważniejszym etapem podczas całej drogi do osiągnięcia sukcesu każdej serii zabiegowej.

bezpatna analiza laser i nitka