Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa jest to niechirurgiczna metoda profilaktyki i starzenia się skóry, jej regeneracji oraz poprawy wyglądu.
Mezoterapia mikroiglowa laser i nitka 1

Mezoterapia

opis zabiegu

Czym jest mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia mikroigłowa jest to niechirurgiczna metoda profilaktyki i starzenia się skóry, jej regeneracji oraz poprawy wyglądu. Polega na dostarczeniu bezpośrednio do skóry substancji regenerujących lub odżywczych. Łączy w sobie cechy medycyny estetycznej i kosmetologii. Jest zabiegiem bezbolesnym – polega na pobudzeniu i regeneracji włókien kolagenu oraz elastyny przy mechanicznej stymulacji. Mikronakłucia mobilizują naskórek, co powoduje, że jego przepuszczalność wielokrotnie się zwiększa, dzięki temu skóra jest gotowa na przyjęcie skoncentrowanych substancji. Kartridże MESO RE-VITAL, które mają zastosowanie w mezoterapii mikroigłowej, umożliwiają wprowadzenie substancji aktywnych do głębszych warstw skóry – dokładnie tam, gdzie ich działanie jest najbardziej efektywne. Dzięki temu substancje aktywne bardzo intensywnie stymulują metabolizm komórkowy i wymuszają procesy regeneracyjne. Dodatkowo mechaniczna mikroperforacja naskórka pobudza receptory skóry oraz poprawia krążenie. Zabieg należy wykonywać w serii od 4 do 8 zabiegów w odstępach co 4 tygodnie.

Mezoterapia mikroigłowa niedaleko Łodzi

Mezoterapia mikroigłowa to innowacyjny zabieg, który zdobył ogromne zainteresowanie ze względu na swoje rewolucyjne podejście w pielęgnacji skóry. Polega na precyzyjnym nakłuwaniu warstw skóry za pomocą sterylnych oraz cienkich igieł. Mezoterapia mikroigłowa wykorzystuje naturalne mechanizmy regeneracyjne w odpowiedzi na kontrolowany proces wykonywania mikrourazów. W ten sposób komórki skóry zostają pobudzone do wytwarzania większej ilości kolagenu i elastyny. Serdecznie zapraszamy na zabieg mezoterapii mikroigłowej mieszkańców Łodzi do naszego salonu kosmetycznego Laser&Nitka w Konstantynowie Łódzkim!
 
Mezoterapia mikroigłowa niedaleko Łodzi to doskonała metoda poprawy kondycji skóry. Poprzez precyzyjne wstrzykiwanie aktywnych substancji odżywczych w poszczególne jej warstwy, mezoterapia zapewnia znaczną poprawę elastyczności i jędrności cery. Przed przystąpieniem do zabiegu, zapewniamy szczegółową konsultację z naszym zespołem. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług w Konstantynowie Łódzkim!

Jaki jest cel mezoterapii mikroigłowej?

Jakie są przeciwwskazania mezoterapii mikroigłowej?

Jak postępować po zabiegu mezoterapii mikroigłowej?

Mezoterapia

PROCES ZABIEGU

1
Analiza klienta

Przed przystąpieniem do zabiegu każdy klient zapraszany jest na bezpłatną konsultację w celu ustalenia odpowiednio dobranej dla niego metody zabiegu.

Podczas takiej rozmowy zabiegowiec przeprowadza dokładny wywiad medyczny dotyczący zarówno przeciwwskazań do dalszych zabiegów, jak i dotychczasowej pielęgnacji skóry i stosowania kosmetyków domowych.

2
Zalecenia po analizie

Po zbadaniu przez zabiegowca potrzeb klienta dobierana jest dla niego indywidualnie seria zabiegów oraz kosmetyki do pielęgnacji domowej.

Każdy klient ma inny problem oraz inne oczekiwania dotyczące efektów, dlatego też serie zabiegowe dobierane są indywidualnie do potrzeb skóry. Często osoba przeprowadzająca konsultację proponuje terapie łączone w celu uzyskania jak najlepszego oraz najszybszego efektu, który zadowoli klienta.

3
Harmonogram zabiegów

Po ustaleniu i akceptacji przez klienta serii zabiegowej, specjalista dobiera odpowiednie odstępy pomiędzy zabiegami, które wpływają na skuteczność zabiegów. Po ich ustaleniu seria zabiegów zostaje rozpisana na konkretne daty co nie tylko daje gwarancję terminu, ale również ułatwia klientom systematyczność w zabiegach.

4
Dowody skuteczności

Przed przystąpieniem do pierwszego zabiegu wykonywana jest seria zdjęć obejmująca miejsce zabiegowe. Ma to na celu dokumentację postępów podczas zbiegów, a także możliwość porównania efektywności i skuteczności po zakończeniu wykonywanej serii zabiegowej.

5
Schemat zabiegu

Podczas zabiegu specjalista ogląda miejsce zabiegowe w celu ustalenia schematu działania i dokładnie informuje klienta o całym przebiegu zabiegu.

Następnie zabiegowiec wykonuje demakijaż, dezynfekuje skórę, nakłada bezpośrednio na skórę wybraną substancję aktywną wypełnia nią również kartridż i przystępuje do wykonania właściwego zabiegu.
Na koniec wycisza skórę maską chłodzącą.

Po zakończeniu części zabiegowej kosmetolog nakłada odpowiedni krem i omawiane jest postępowanie i pielęgnacja pozabiegowa.

6
Zakończenie serii zabiegowej

Po zakończeniu serii zabiegów wykonywane są zdjęcia porównawcze, które umożliwiają nam porównanie efektów sprzed i po zakończonej serii oraz zadecydowanie czy zamierzone efekty zostały osiągnięte.

Jeśli zajdzie taka potrzeba seria zabiegowa może zostać wydłużona.

Jeśli zaś efekt został osiągnięty, jednak klient ma skłonność no ponawiania się problemu skórnego, wówczas zabiegowiec proponuje zabiegi „przypominające”, które mają na celu utrzymanie osiągniętych efektów, a także zapobieganie ich ponownemu powstawaniu.

7
Realizacja zaleceń

Po zakończonej serii zabiegów klient zostaje zapisany na zabieg przypominający, mający na celu utrzymanie osiągniętego efektu, lub jeśli nie ma takiej możliwości  zabiegowiec rozpisuje proponowane terminy na wizytówce, a po upływie odpowiedniego odstępu od serii kontaktuje się z klientem w celu ustalenia kolejnego terminu zabiegu przypominającego.

Prawidłowo zdiagnozowana skóra jest najważniejszym etapem podczas całej drogi do osiągnięcia sukcesu każdej serii zabiegowej.

bezpatna analiza laser i nitka

Prawidłowo zdiagnozowana skóra jest najważniejszym etapem podczas całej drogi do osiągnięcia sukcesu każdej serii zabiegowej.

bezpatna analiza laser i nitka