Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg dla osób chcących poprawić kondycję swojej skóry.
Mezoterapia iglowa laser i nitka

Mezoterapia

opis zabiegu

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest jednym z najbardziej znanych i efektywnych zabiegów do głębokiego nawilżenia i odżywienia skóry. Polega na wprowadzeniu odpowiednio dobranego preparatu do głębszych jej warstw za pomocą cienkiej igły. Taka metoda działa lepiej od najdroższych kremów, ponieważ większość substancji aktywnych nie jest w stanie pokonać bariery skórnej i zadziałać w odpowiednim stopniu. Zabieg jest bezbolesny, gdyż 30 minut przed nim stosowane jest mocne znieczulenie miejscowe w postaci kremu lub maści. Głównym celem mezoterapii igłowej jest poprawa kondycji skóry, rewitalizacja, odżywienie, niwelacja pierwszych oznak starzenia się skóry, spłycenia głębszych zmarszczek oraz wyrównanie kolorytu skóry.

Mezoterapia igłowa dla mieszkańców Łodzi

Mezoterapia igłowa, znana także jako mezoterapia tradycyjna, to procedura medycyny estetycznej, która ma na celu poprawę wyglądu skóry, nawilżenie oraz stymulację produkcji kolagenu i elastyny. Zabieg ten opiera się na wprowadzeniu aktywnych substancji odżywczych bezpośrednio w skórę poprzez mikroiniekcje za pomocą tradycyjnych igieł. Może być stosowany na większe obszary ciała, a także w leczeniu cellulitu, gdzie wstrzykiwane są preparaty lipolityczne. Szukasz zabiegu mezoterapii igłowa w korzystnej cenie niedaleko Łodzi? Zapraszamy do salonu Laser & Nitka w Konstantynowie Łódzkim!

Rewitalizacja i odmłodzenie

Poprawę kondycji skóry można zauważyć już po pierwszym zabiegu, jednakże systematycznie stosowane zabiegi pobudzają skórę do regeneracji, dlatego zalecana jest seria 4-6 zabiegów w odstępach 2- tygodniowych. Z wieloletniego doświadczenia możemy stwierdzić, że mezoterapia igłowa jest jednym z najbardziej bezpiecznych zabiegów. Dodatkową zaletą jest wielofunkcyjność takiego działania. Mezoterapia igłowa może być stosowana nie tylko na twarz, ale także szyję, dekolt, skórę głowy lub przy zastosowaniu odpowiednio dobranych preparatów rozpuszczających komórki tłuszczowe może zostać użyty do redukcji tkanki tłuszczowej oraz cellulitu.

Mezoterapia igłowa skóry głowy niedaleko Łodzi

Mezoterapia igłowa głowy to specjalistyczny zabieg, który ma na celu poprawę zdrowia i wyglądu włosów poprzez dostarczenie aktywnych substancji odżywczych bezpośrednio do skóry głowy. Jest to skuteczna metoda terapii zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn, którzy borykają się z różnymi problemami związanymi z osłabionymi włosami.

Przed rozpoczęciem zabiegu, obszar poddawany mezoterapii jest dokładnie oczyszczany i dezynfekowany. W zależności od potrzeb i celów zabiegu, wybierane są odpowiednie preparaty. Mezoterapia igłowa działa na wielu poziomach, pomagając nawilżyć, odżywić i zregenerować skórę. Serdecznie zapraszamy do salonu kosmetycznego Laser&Nitka w Konstantynowie Łódzkim!

Jaki jest cel mezoterapii igłowej?

Jakie są przeciwwskazanie mezoterapii igłowej?

Jak postępować po zabiegu mezoterapii igłowej?

Mezoterapia

PROCES ZABIEGU

1
Analiza klienta

Przed przystąpieniem do zabiegu każdy klient zapraszany jest na bezpłatną konsultację w celu ustalenia odpowiednio dobranej dla niego metody zabiegu.

Podczas takiej rozmowy zabiegowiec przeprowadza dokładny wywiad medyczny dotyczący zarówno przeciwwskazań do dalszych zabiegów, jak i dotychczasowej pielęgnacji skóry i stosowania kosmetyków domowych.

2
Zalecenia po analizie

Po zbadaniu przez zabiegowca potrzeb klienta dobierana jest dla niego indywidualnie seria zabiegów oraz kosmetyki do pielęgnacji domowej.

Każdy klient ma inny problem oraz inne oczekiwania dotyczące efektów, dlatego też serie zabiegowe dobierane są indywidualnie do potrzeb skóry. Często osoba przeprowadzająca konsultację proponuje terapie łączone w celu uzyskania jak najlepszego oraz najszybszego efektu, który zadowoli klienta.

3
Harmonogram zabiegów

Po ustaleniu i akceptacji przez klienta serii zabiegowej, specjalista dobiera odpowiednie odstępy pomiędzy zabiegami, które wpływają na skuteczność zabiegów. Po ich ustaleniu seria zabiegów zostaje rozpisana na konkretne daty co nie tylko daje gwarancję terminu, ale również ułatwia klientom systematyczność w zabiegach.

4
Dowody skuteczności

Przed przystąpieniem do pierwszego zabiegu wykonywana jest seria zdjęć obejmująca miejsce zabiegowe. Ma to na celu dokumentację postępów podczas zbiegów, a także możliwość porównania efektywności i skuteczności po zakończeniu wykonywanej serii zabiegowej.

5
Schemat zabiegu

Podczas zabiegu specjalista dokładnie omawia i informuje klienta o całym przebiegu zabiegu.

Miejsce zabiegowe zostaje dokładnie oczyszczone i zdezynfekowane, następnie zabiegowiec podaje preparat poprzez wykonanie śródskórnych lub podskórnych iniekcji odpowiednio dobranego preparatu, w zależności od potrzeb klienta i wskazań.
Zabieg jest praktycznie bezbolesny, gdyż wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu może wystąpić niewielka bolesność, zaczerwienienie, siniaki oraz nieduży obrzęk skóry w miejscu przeprowadzenia zabiegu. Objawy te powinny ustąpić w ciągu 2-3 dni. Bezpośrednio po zabiegu mogą być też widoczne drobne grudki tzw. depozyty preparatu, które ulegają wchłonięciu w ciągu 1-2 dni.

Po zakończeniu części zabiegowej kosmetolog zabezpiecza skórę kremem ochronnym z filtrem UV i omawiane jest postępowanie i pielęgnacja pozabiegowa.

6
Zakończenie serii zabiegowej

Po zakończeniu serii zabiegów wykonywane są zdjęcia porównawcze, które umożliwiają nam porównanie efektów sprzed i po zakończonej serii oraz zadecydowanie czy zamierzone efekty zostały osiągnięte.

Jeśli zajdzie taka potrzeba seria zabiegowa może zostać wydłużona.

Jeśli zaś efekt został osiągnięty, jednak klient ma skłonność no ponawiania się problemu skórnego, wówczas zabiegowiec proponuje zabiegi „przypominające”, które mają na celu utrzymanie osiągniętych efektów, a także zapobieganie ich ponownemu powstawaniu.

7
Realizacja zaleceń

Po zakończonej serii zabiegów klient zostaje zapisany na zabieg przypominający, mający na celu utrzymanie osiągniętego efektu, lub jeśli nie ma takiej możliwości  zabiegowiec rozpisuje proponowane terminy na wizytówce, a po upływie odpowiedniego odstępu od serii kontaktuje się z klientem w celu ustalenia kolejnego terminu zabiegu przypominającego.

Prawidłowo zdiagnozowana skóra jest najważniejszym etapem podczas całej drogi do osiągnięcia sukcesu każdej serii zabiegowej.

bezpatna analiza laser i nitka

Prawidłowo zdiagnozowana skóra jest najważniejszym etapem podczas całej drogi do osiągnięcia sukcesu każdej serii zabiegowej.

bezpatna analiza laser i nitka