Meso needling

Meso needling to zaawansowana technika odmładzania skóry, łącząca zalety kilku metod udoskonalania skóry w jedną procedurę.

45183909 xl

Meso needling

opis zabiegu

Czym jest Meso needling ?

Meso needling to zaawansowana technika odmładzania skóry, łącząca zalety kilku metod udoskonalania skóry w jedną procedurę. Zabieg ten stymuluje szybką produkcję i odnowienie kolagenu, dzięki czemu skóra staje się gładsza i bardziej młodzieńcza.

To idealny środek do leczenia drobnych linii i zmarszczek, blizn po trądzikowych, struktury skóry i ogólnego odmłodzenia skóry. Wyjątkowo skutecznie i długotrwale poprawia nawilżenie, koloryt skóry, elastyczność, aktywuje komórki do produkcji nowego kolagenu i nadaje blasku cerze i chroni przed oznakami starzenia się skóry. Jednocześnie tworzy łagodny i starannie kontrolowany uraz skóry, który aktywuje naturalną odpowiedź organizmu na wytwarzanie kolagenu i elastyny. Powoduje to, że skóra platerowana, wypełnia się i uelastycznia, uzyskując gładszy, świeższy, młodzieńczy wygląd.

Meso needling jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry i dla osób, które chcą wyeliminować i poprawić wygląd blizn, wyeliminować widoczne oznaki starzenia się i odmłodzić skórę. Aby uzyskać najlepsze wyniki zaleca się minimum 6 zabiegów w odstępie 1-2 tygodni.

Jaki jest cel meso needlingu?

Jakie są przeciwwskazania meso needlingu?

Jak postępować po zabiegu meso needlingu?

Meso needling

PROCES ZABIEGU

1
Analiza klienta

Przed przystąpieniem do zabiegu każdy klient zapraszany jest na bezpłatną konsultację w celu ustalenia odpowiednio dobranej dla niego metody zabiegu.

Podczas takiej rozmowy zabiegowiec przeprowadza dokładny wywiad medyczny dotyczący zarówno przeciwwskazań do dalszych zabiegów, jak i dotychczasowej pielęgnacji skóry i stosowania kosmetyków domowych.

2
Zalecenia po analizie

Po zbadaniu przez zabiegowca potrzeb klienta dobierana jest dla niego indywidualnie seria zabiegów oraz kosmetyki do pielęgnacji domowej.

Każdy klient ma inny problem oraz inne oczekiwania dotyczące efektów, dlatego też serie zabiegowe dobierane są indywidualnie do potrzeb skóry. Często osoba przeprowadzająca konsultację proponuje terapie łączone w celu uzyskania jak najlepszego oraz najszybszego efektu, który zadowoli klienta.

3
Harmonogram zabiegów

Po ustaleniu i akceptacji przez klienta serii zabiegowej, specjalista dobiera odpowiednie odstępy pomiędzy zabiegami, które wpływają na skuteczność zabiegów. Po ich ustaleniu seria zabiegów zostaje rozpisana na konkretne daty co nie tylko daje gwarancję terminu, ale również ułatwia klientom systematyczność w zabiegach.

4
Dowody skuteczności

Przed przystąpieniem do pierwszego zabiegu wykonywana jest seria zdjęć obejmująca miejsce zabiegowe. Ma to na celu dokumentację postępów podczas zbiegów, a także możliwość porównania efektywności i skuteczności po zakończeniu wykonywanej serii zabiegowej.

5
Schemat zabiegu

Podczas zabiegu specjalista ogląda miejsce zabiegowe w celu ustalenia schematu działania i dokładnie informuje klienta o całym przebiegu zabiegu.

Następnie zabiegowiec wykonuje demakijaż, dezynfekuje skórę i wykorzystując serię mikroskopijnych igieł kontrolowanych przez unikalną zmotoryzowaną głowicę, aby zapewnić tysiące precyzyjnych kanałów w obszarach skórnych i naskórkowych wprowadza odpowiednio dobraną ampułkę z substancją aktywną.
Te nakłucia powodują wiele małych mikro punktów w skórze właściwej, te mikro otworki stymulują czynniki wzrostu w skórze, a efektem doznanych urazów jest pobudzenie wytwarzanie kolagenu i elastyny.
Meso needling jest minimalnie inwazyjną procedurą odmładzania skóry. Igły są używane do nakłuwania skóry w celu kontrolowanego jej uszkodzenia.
Poprzez proces neowaskularyzacji i neokolagenezy następuje poprawa tekstury i jędrności skóry, a także zmniejszenie blizn, rozmiaru porów i rozstępów.
Ponieważ struktura skóry pozostaje w większości nietknięta, skóra goi się w ciągu 4-7 dni po zabiegu.

Po zakończeniu części zabiegowej specjalista nakłada odpowiedni krem i omawiane jest postępowanie i pielęgnacja po zabiegowa.

6
Zakończenie serii zabiegowej

Po zakończeniu serii zabiegów wykonywane są zdjęcia porównawcze, które umożliwiają nam porównanie efektów sprzed i po zakończonej serii oraz zadecydowanie czy zamierzone efekty zostały osiągnięte.

Jeśli zajdzie taka potrzeba seria zabiegowa może zostać wydłużona.

Jeśli zaś efekt został osiągnięty, jednak klient ma skłonność no ponawiania się problemu skórnego, wówczas zabiegowiec proponuje zabiegi „przypominające”, które mają na celu utrzymanie osiągniętych efektów, a także zapobieganie ich ponownemu powstawaniu.

7
Realizacja zaleceń

Po zakończonej serii zabiegów klient zostaje zapisany na zabieg przypominający, mający na celu utrzymanie osiągniętego efektu, lub jeśli nie ma takiej możliwości  zabiegowiec rozpisuje proponowane terminy na wizytówce, a po upływie odpowiedniego odstępu od serii kontaktuje się z klientem w celu ustalenia kolejnego terminu zabiegu przypominającego.

Prawidłowo zdiagnozowana skóra jest najważniejszym etapem podczas całej drogi do osiągnięcia sukcesu każdej serii zabiegowej.

bezpatna analiza laser i nitka

Prawidłowo zdiagnozowana skóra jest najważniejszym etapem podczas całej drogi do osiągnięcia sukcesu każdej serii zabiegowej.

bezpatna analiza laser i nitka