Lipoliza iniekcyjna

To nieoperacyjna metoda usuwania miejscowych otłuszczeń skóry. Stosowana najczęściej w okolicy podbródka, pleców, ramion, bioder, brzucha, ud i kolan.
laser i nitka lipoliza iniekcyjna

Lipoliza

opis zabiegu

Czym jest lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna to nieoperacyjna metoda usuwania miejscowych otłuszczeń skóry. Stosowana najczęściej w okolicy podbródka, pleców, ramion, bioder, brzucha, ud i kolan. Należy pamiętać, że nie jest metodą odchudzania, ale metodą bardzo skutecznej redukcji miejscowych otłuszczeń, trudnych do usunięcia np. poprzez ćwiczenia fizyczne.

W wyniku zabiegu zmniejszone zostają lokalne skupiska tkanki tłuszczowej. W przypadku bioder czy brzucha uzyskujemy redukcję obwodu o kilka centymetrów. Podobne efekty można osiągnąć również w przypadku innych obszarów: pośladków, ud, wałeczków na plecach, ramion, kolan jak również „drugiego podbródka”. Otłuszczenia zostają usunięte trwale i nie odtwarzają się, pod warunkiem, że nie dopuści się do znacznego wzrostu masy ciała.

Na czym polega zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Zabieg lipolizy iniekcyjnej polega na podaniu preparatu do wnętrza tkanki tłuszczowej drogą iniekcji. Jest praktycznie bezbolesny. Lipoproteiny transportowane są do wątroby, tam następuje ostateczny rozpad tłuszczów i wydalenie z organizmu. Po zabiegu lipolizy podbródka, pośladków, ramion itp. twarz lub sylwetka prezentują się znacznie smuklej.

Podczas zabiegu lipolizy iniekcyjnej podajemy jedną do kilku ampułek preparatu, zależnie od masy usuwanej tkanki tłuszczowej oraz miejsca poddawanego zabiegowi. Bezpośrednio po iniekcji odczuwalne są: lekkie swędzenie i krótkotrwałe pieczenie. Przez najbliższe dni może być widoczne zaczerwienienie i obrzęk na obszarze poddanym zabiegowi. Skóra po lipolizie iniekcyjnej może być lekko bolesna i tkliwa. Stan ten jest normalną reakcją organizmu na zabieg, nie wymaga specjalnego postępowania i ustępuje samoistnie. Mogą też wystąpić krwiaki, jak po każdym nakłuciu skóry. W razie dolegliwości bólowych można przyjmować doustnie preparaty przeciwbólowe (nie mogą być to leki przeciwzapalne), na ogół nie są konieczne. Zaraz po zabiegu można podjąć swoje codzienne czynności i cieszyć się efektami lipolizy iniekcyjnej podbródka lub innej części ciała.

Efekty lipolizy iniekcyjnej

Terapię prowadzimy w cyklu, który trwa kilka do kilkunastu tygodni. Zazwyczaj potrzebne są 2-4 zabiegów wykonywanych w odstępie 4 tygodni.

Reakcja organizmu na lipolizę iniekcyjną podbródka lub innej części ciała jest zróżnicowana i ma charakter osobniczo zmienny. Szybkość redukcji otłuszczeń różni się zarówno pomiędzy osobami, jak i różnymi obszarami u jednej osoby. Wskazane jest wprowadzenie niskotłuszczowej diety oraz wykonywanie ćwiczeń aerobowych. Można wykonać drenaż limfatyczny.

Zapraszamy do kliniki estetyki ciała Laser&Nitka, a także zapoznania się z naszą ofertą zabiegów lipolizy iniekcyjnej podbródka wszystkich mieszkańców Łodzi. Gwarantujemy pełną satysfakcję z wykonanego zabiegu i profesjonalne, sterylne warunki. Przed ostrzykiwaniem przeprowadzamy szczegółowy wywiad, dzięki któremu możemy opisać Klientce lub Klientowi przewidywane efekty usuwania tkanki tłuszczowej. Kierujemy naszą ofertę lipolizy iniekcyjnej do mieszkańców Łodzi, którym zależy na tym, aby odzyskać smukłą sylwetkę po gwałtownej utracie masy ciała lub odzyskaniu zgrabnego owalu twarzy. Zapraszamy do kontaktu!

Jaki jest cel lipolizy iniekcyjnej?

Jakie są przeciwwskazania lipolizy iniekcyjnej?

Lipoliza

efekty zabiegu

Lipoliza

PROCES ZABIEGU

1
Analiza klienta

Przed przystąpieniem do zabiegu każdy klient zapraszany jest na bezpłatną konsultację w celu ustalenia odpowiednio dobranej dla niego metody zabiegu.

Podczas takiej rozmowy zabiegowiec przeprowadza dokładny wywiad medyczny dotyczący zarówno przeciwwskazań do dalszych zabiegów, jak i dotychczasowej pielęgnacji skóry i stosowania kosmetyków domowych.

2
Zalecenia po analizie

Po zbadaniu przez zabiegowca potrzeb klienta dobierana jest dla niego indywidualnie seria zabiegów oraz kosmetyki do pielęgnacji domowej.

Każdy klient ma inny problem oraz inne oczekiwania dotyczące efektów, dlatego też serie zabiegowe dobierane są indywidualnie do potrzeb skóry. Często osoba przeprowadzająca konsultację proponuje terapie łączone w celu uzyskania jak najlepszego oraz najszybszego efektu, który zadowoli klienta.

3
Harmonogram zabiegów

Po ustaleniu i akceptacji przez klienta serii zabiegowej, specjalista dobiera odpowiednie odstępy pomiędzy zabiegami, które wpływają na skuteczność zabiegów. Po ich ustaleniu seria zabiegów zostaje rozpisana na konkretne daty co nie tylko daje gwarancję terminu, ale również ułatwia klientom systematyczność w zabiegach.

4
Dowody skuteczności

Przed przystąpieniem do pierwszego zabiegu wykonywana jest seria zdjęć obejmująca miejsce zabiegowe. Ma to na celu dokumentację postępów podczas zbiegów, a także możliwość porównania efektywności i skuteczności po zakończeniu wykonywanej serii zabiegowej.

5
Schemat zabiegu

Podczas zabiegu specjalista po uprzednim oczyszczeniu i dezynfekcji miejsca zabiegowego podaje preparat do wnętrza tkanki tłuszczowej drogą iniekcji. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, gdyż wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym.

Podczas zabiegu lipolizy iniekcyjnej specjalista podaje jedną do kilku ampułek preparatu, zależnie od masy usuwanej tkanki tłuszczowej oraz miejsca poddawanego zabiegowi. Polega on na wstrzyknięciu preparatu, który zawiera mieszankę mającą działanie lipodestrukcyjne, czyli niszczenie komórek tłuszczowych.

Zabieg lipolizy iniekcyjnej to mało inwazyjny zabieg, który trwa do 50 minut. Taki czas przeznaczony jest na większe partie ciała, takie jak brzuch czy uda. Zabieg na mniejsze partie takie jak np.: podbródek trwa około 20-30 minut.

Po zakończeniu części zabiegowej specjalista nakłada żel arnikowy i omawiane jest postępowanie i pielęgnacja pozabiegowa.

6
Zakończenie serii zabiegowej

Po zakończeniu serii zabiegów wykonywane są zdjęcia porównawcze, które umożliwiają nam porównanie efektów sprzed i po zakończonej serii oraz zadecydowanie czy zamierzone efekty zostały osiągnięte.

Jeśli zajdzie taka potrzeba seria zabiegowa może zostać wydłużona.

Jeśli zaś efekt został osiągnięty, jednak klient ma skłonność no ponawiania się problemu skórnego, wówczas zabiegowiec proponuje zabiegi „przypominające”, które mają na celu utrzymanie osiągniętych efektów, a także zapobieganie ich ponownemu powstawaniu.

7
Realizacja zaleceń

Po zakończonej serii zabiegów klient zostaje zapisany na zabieg przypominający, mający na celu utrzymanie osiągniętego efektu, lub jeśli nie ma takiej możliwości zabiegowiec rozpisuje proponowane terminy na wizytówce, a po upływie odpowiedniego odstępu od serii kontaktuje się z klientem w celu ustalenia kolejnego terminu zabiegu przypominającego.

Prawidłowo zdiagnozowana skóra jest najważniejszym etapem podczas całej drogi do osiągnięcia sukcesu każdej serii zabiegowej.

bezpatna analiza laser i nitka

Prawidłowo zdiagnozowana skóra jest najważniejszym etapem podczas całej drogi do osiągnięcia sukcesu każdej serii zabiegowej.

bezpatna analiza laser i nitka