Karboksyterapia

Karboksyterapia to zabieg dla osób zmagających się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, cellulitem czy wiotkością skóry.
karboksyterapia laser i nitka

Karboksyterapia

opis zabiegu

Medycyna estetyczna dynamicznie się rozwija, oferując różnorodne metody terapii mające na celu poprawić komfort życia i estetykę ciała. W klinice Laser & Nitka wykonujemy nowoczesny zabieg karboksyterapii, wykonywany przez wykwalifikowanych specjalistów. Nasza siedziba mieści się w Łodzi, gdzie dla wygody klientów zapewniamy bezpłatny parking. Karboksyterapia to innowacyjny zabieg kosmetyczny polegający na wprowadzeniu niewielkich, kontrolowanych ilości dwutlenku węgla na odpowiednią głębokość skóry. Specjalista wykonuje zabieg za pomocą cienkiej igły do wybranych obszarów, takich jak twarz, szyja, brzuch czy uda. Terapia dwutlenkiem węgla okazuje się być niezwykle skutecznym sposobem na redukcję cellulitu, rozstępów oraz cieni pod oczami. Stosowana jest również do walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej oraz do zagęszczenia i poprawy ukrwienia skóry. Karboksyterapia ma bardzo szerokie zastosowanie potwierdzone licznymi badaniami, które potwierdzają skuteczność terapii zarówno w zabiegach na ciało, jak i na twarz.

Czym jest karboksyterapia?

To nowoczesna metoda leczenia, która polega na podskórnym podawaniu dwutlenku węgla — naturalnie występującego w organizmie gazu wydychanego przez płuca. Wstrzykiwane za pomocą specjalnego urządzenia CO2 rozszerza naczynia krwionośne, wpływając na mikro cyrkulację i dotlenienie tkanek, co przyspiesza procesy regeneracyjne szczególnie trudno gojących się ran. Skoro już wiadomo, co to jest karboksyterapia, warto jeszcze wspomnieć, jakie ma wykorzystanie. Zabieg karboksyterapii w medycynie estetycznej stosowany jest do poprawy elastyczności naskórka, w leczeniu nietrzymania moczu oraz w redukowaniu blizn powstających np. po cięciu cesarskim. Tego rodzaju metoda może również pomóc w rewitalizacji i odmładzaniu cery, czego rezultatem może być elastyczniejsza i jędrniejsza skóra, która zyskuje wrażenie młodszego wyglądu. Dodatkowo, ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, co sprawia, że może być również narzędziem w terapii chorób reumatycznych czy urazów sportowych.

Jak działa karboksyterapia?

Wpływa korzystnie na rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz pobudzenie mikrokrążenia, co poprawia kondycję skóry, zwiększając jej odżywienie i dotlenienie. Ułatwia dalsze wchłanianie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach. Działa także drenująco, zmniejszając obrzęki limfatyczne i przyspieszając usuwanie toksyn z organizmu. Stymuluje produkcję elastyny i kolagenu, które są kluczowe dla elastyczności i jędrności skóry.

Zapewniamy maksymalne bezpieczeństwo – karboksyterapia blisko Łodzi

Zabieg karboksyterapii jest całkowicie bezpieczny, gdyż podczas zabiegu wykorzystujemy gaz medyczny. Dwutlenek węgla występuje naturalnie w organizmie człowieka w znacznie większych ilościach niż te, które podawane są w trakcie procedury. Po kilku minutach od podania gaz zostaje wydalony z organizmu, jako produkt wymiany gazowej.

Karboksyterapia w korzystnej cenie – Łódź

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług naszej kliniki! Dla uzyskania najlepszych efektów zalecamy serię 10 zabiegów, wykonywanych co 7-14 dni w zależności od problemu skóry oraz danej partii ciała. Czas procedury również jest kwestią indywidualną, ale zazwyczaj trwa od 15 do 60 minut. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem, a chętnie opowiemy, jakie korzyści przynosi zabieg karboksyterapii. W razie pytań lub wątpliwości na temat zabiegu prosimy o kontakt. Nasz zespół jest do Państwa dyspozycji w dogodnych godzinach, a dostępny bezpłatny parking zapewnia dodatkowy komfort podczas każdej wizyty.

Jaki jest cel karboksyterapii?

Jakie są przeciwwskazania karboksyterapii?

Karboksyterapia

efekty zabiegu

Karboksyterapia

PROCES ZABIEGU

1
Analiza klienta

Przed przystąpieniem do zabiegu każdy klient zapraszany jest na bezpłatną konsultację w celu ustalenia odpowiednio dobranej dla niego metody zabiegu.

Podczas takiej rozmowy zabiegowiec przeprowadza dokładny wywiad medyczny dotyczący zarówno przeciwwskazań do dalszych zabiegów, jak i dotychczasowej pielęgnacji skóry i stosowania kosmetyków domowych.

2
Zalecenia po analizie

Po zbadaniu przez zabiegowca potrzeb klienta dobierana jest dla niego indywidualnie seria zabiegów oraz kosmetyki do pielęgnacji domowej.

Każdy klient ma inny problem oraz inne oczekiwania dotyczące efektów, dlatego też serie zabiegowe dobierane są indywidualnie do potrzeb skóry. Często osoba przeprowadzająca konsultację proponuje terapie łączone w celu uzyskania jak najlepszego oraz najszybszego efektu, który zadowoli klienta.

3
Harmonogram zabiegów

Po ustaleniu i akceptacji przez klienta serii zabiegowej, specjalista dobiera odpowiednie odstępy pomiędzy zabiegami, które wpływają na skuteczność zabiegów. Po ich ustaleniu seria zabiegów zostaje rozpisana na konkretne daty co nie tylko daje gwarancję terminu, ale również ułatwia klientom systematyczność w zabiegach.

4
Dowody skuteczności

Przed przystąpieniem do pierwszego zabiegu wykonywana jest seria zdjęć obejmująca miejsce zabiegowe. Ma to na celu dokumentację postępów podczas zbiegów, a także możliwość porównania efektywności i skuteczności po zakończeniu wykonywanej serii zabiegowej.

5
Schemat zabiegu

Podczas zabiegu specjalista ogląda miejsce zabiegowe w celu ustalenia parametrów zabiegowych i dokładnie informuje klienta o całym przebiegu zabiegu.

Miejsce zabiegowe zostaje dokładnie oczyszczone i zdezynfekowane, a zabiegowiec przy użyciu jednorazowego sprzętu oraz w rękawiczkach jednorazowych przystępuje do zabiegu.

Karboksyterapia EDGE to urządzenie wykorzystujące medyczny dwutlenek węgla, który podczas zabiegu ogrzewany jest do temperatury 25-50 stopni dzięki czemu, podczas wprowadzania go w głąb tkanek zabieg jest praktycznie bezbolesny.

Ilość gazu podawana podczas zabiegu jest dobierana indywidualnie do potrzeb skóry oraz okolicy zabiegowej, a także odczuć klienta.

6
Zakończenie serii zabiegowej

Po zakończeniu serii zabiegów wykonywane są zdjęcia porównawcze, które umożliwiają nam porównanie efektów sprzed i po zakończonej serii oraz zadecydowanie czy zamierzone efekty zostały osiągnięte.

Jeśli zajdzie taka potrzeba seria zabiegowa może zostać wydłużona.

Jeśli zaś efekt został osiągnięty, jednak klient ma skłonność no ponawiania się problemu skórnego, wówczas zabiegowiec proponuje zabiegi „przypominające”, które mają na celu utrzymanie osiągniętych efektów, a także zapobieganie ich ponownemu powstawaniu.

7
Realizacja zaleceń

Po zakończonej serii zabiegów klient zostaje zapisany na zabieg przypominający, mający na celu utrzymanie osiągniętego efektu, lub jeśli nie ma takiej możliwości  zabiegowiec rozpisuje proponowane terminy na wizytówce, a po upływie odpowiedniego odstępu od serii kontaktuje się z klientem w celu ustalenia kolejnego terminu zabiegu przypominającego.

Karboksyterapia

TECHNOLOGIA

EDGE CO@ jest jednym z najbardziej zaawansowanych i innowacyjnych urządzeń do karboksyterapii. Jest to jedna z najskuteczniejszych i najbardziej bezpiecznych metod wykorzystywanych w medycynie estetycznej i kosmetologii.

Urządzenie do karboksyterapii posiada mechanizm podwójnego podgrzewania dwutlenku węgla, co znacznie zmniejsza odczuwalność zabiegu przez klienta oraz dwuetapowy proces jego filtrowania, co gwarantuje zachowanie najwyższej sterylności podgrzewanego gazu.

System regulacji przepływu dwutlenku węgla od 1 do 155 cc/min umożliwia prawidłowe zastosowanie protokołów zabiegowych, gwarantując bezpieczeństwo i efektywność zabiegu.

edge 1laser i nitka

Prawidłowo zdiagnozowana skóra jest najważniejszym etapem podczas całej drogi do osiągnięcia sukcesu każdej serii zabiegowej.

bezpatna analiza laser i nitka

Prawidłowo zdiagnozowana skóra jest najważniejszym etapem podczas całej drogi do osiągnięcia sukcesu każdej serii zabiegowej.

bezpatna analiza laser i nitka