Endermologia

Endermologia to podciśnieniowy masaż ciała, którego zadaniem jest wysmuklić sylwetkę, zredukować cellulit oraz ujędrnić skórę w problematycznych miejscach.
Endermologia laser i nitka

Endermologia

opis zabiegu

Jedną z zaawansowanych metod modelowania ciała oraz poprawy stanu skóry jest endermologia. To zabieg z dziedziny kosmetologii, który w klinice Laser & Nitka realizowany jest przez wykwalifikowanych specjalistów z użyciem nowoczesnych urządzeń.

Czym jest endermologia?

Pod tym pojęciem kryje się technologia wykorzystująca masaż podciśnieniowy, który jest wykonywany przez specjalne urządzenie. W efekcie dochodzi do głębokiej stymulacji fibroblastów (komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny), co może przyczynić się do ujędrnienia i odmłodzenia skóry twarzy, szyi, dekoltu i biustu przykładowo po ciąży lub nagłej utracie wagi.

Endermologia to skuteczne rozwiązanie, kiedy tradycyjne metody, takie jak aktywność fizyczna oraz dieta, nie przynoszą oczekiwanych rezultatów w kształtowaniu wymarzonej sylwetki. Zabieg ten poprzez specjalną technikę masażu ujędrnia i wyszczupla ciało, a także wygładza zmarszczki oraz redukuje cellulit. Endermologia może być stosowana na różne obszary ciała, w tym na uda, biodra i pośladki. Najwięcej osób decyduje się na masaż w okolicach brzucha, aby zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej i ujednolicić skórę. Wykonujemy również bardziej zaawansowany zabieg, jakim jest endermologia twarzy – Łodzi i okolice – zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego salonu Laser&Nitka!

Aktywuje trudne do wymodelowania przez dietę i ćwiczenia obszary tkanki tłuszczowej. Przyspiesza metabolizm oraz stymuluje produkcję kolagenu, co skutkuje zwiększeniem elastyczności i napięcia skóry. Endermologia coraz częściej cieszy się także popularnością wśród sportowców, ponieważ usprawnia krążenie i korzystnie wpływa na dotlenienie mięśni. Co więcej, pomaga usunąć zbędne produkty przemiany materii oraz oczyszcza organizm z toksyn i kwasu mlekowego.

Komu dedykujemy zabieg endermologii?

Zabieg przeznaczony jest dla osób borykających się z problemem nagromadzenia tkanki tłuszczowej, wiotkości skóry i nadmiernym cellulitem. Zabieg ten działa stymulująco na produkcję kolagenu i elastyny, co korzystnie wpływa na elastyczność oraz napięcie skóry. Wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej, powodując zmniejszenie obwodu ciała. Ponadto zabieg dedykowany jest osobom z obrzękami, ponieważ pomaga w ich redukcji i usprawnia limfatyczny drenaż. Endermologia niedaleko Łodzi w korzystnej cenie to znakomite rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą poprawić jakość skóry, wymodelować sylwetkę lub mających problem z nagromadzeniem się wody w organizmie.

Celem zabiegu jest stymulacja skóry i tkanki podskórnej, co może wpłynąć pozytywnie na krążenie, zredukować cellulit, a także wymodelować sylwetkę. Warto dodać, że terapia może łagodzić ból mięśniowy i poprawić elastyczność skóry, w tym kontur twarzy. Endermologia jest zalecana osobom borykającym się z trudnymi do usunięcia problemami takimi jak „pomarańczowa skórka” lub miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej.

Tajemnica gładkiej i pięknej skóry

Z zabiegiem endermologii idealnie łączy się zabiegi lipolizy iniekcyjnej, czyli wprowadzenie preparatu powodującego likwidację tkanki tłuszczowej w procesie metabolizmu. Dzięki ich połączeniu możemy uzyskać szybszy i bardziej widoczny rezultat. Zaleca się wykonać 10-20 zabiegów 2-3 razy na tydzień. Serdecznie zapraszamy na zabieg do naszego salonu kosmetycznego Laser&Nitka!

Endermologia w klinice estetyki ciała Laser & Nitka z Łodzi

Każdy wykonywany w klinice Laser & Nitka zabieg endermologii poprzedzany jest indywidualną konsultacją, podczas której nasi specjaliści analizują potrzeby i oczekiwania klienta, a także wykluczają ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia terapii. Nasi trenerzy to osoby regularnie poszerzające swoją wiedzę i umiejętności. Wykorzystują także urządzenia, które są nowoczesne i precyzyjne.

Efekty mogą być widoczne już po pierwszych sesjach. Sam zabieg nie wymaga rekonwalescencji, dzięki czemu klienci mogą wrócić do swoich codziennych aktywności bezpośrednio po wizycie w naszej klinice w Łodzi. Przeciwwskazaniem są natomiast żylaki oraz choroby nowotworowe. Nie jest również zalecany osobom przyjmującym leki rozrzedzające krew. W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z zespołem Laser & Nitka.

Jaki jest cel endermologii?

Jakie są przeciwskazania endermologii?

Endermologia

efekty zabiegu

Endermologia

PROCES ZABIEGU

1
Analiza klienta

Przed przystąpieniem do zabiegu każdy klient zapraszany jest na bezpłatną konsultację w celu ustalenia odpowiednio dobranej dla niego metody zabiegu.

Podczas takiej rozmowy zabiegowiec przeprowadza dokładny wywiad medyczny dotyczący zarówno przeciwwskazań do dalszych zabiegów, jak i dotychczasowej pielęgnacji skóry i stosowania kosmetyków domowych.

2
Zalecenia po analizie

Po zbadaniu przez zabiegowca potrzeb klienta dobierana jest dla niego indywidualnie seria zabiegów oraz kosmetyki do pielęgnacji domowej.

Każdy klient ma inny problem oraz inne oczekiwania dotyczące efektów, dlatego też serie zabiegowe dobierane są indywidualnie do potrzeb skóry. Często osoba przeprowadzająca konsultację proponuje terapie łączone w celu uzyskania jak najlepszego oraz najszybszego efektu, który zadowoli klienta.

3
Harmonogram zabiegów

Po ustaleniu i akceptacji przez klienta serii zabiegowej, specjalista dobiera odpowiednie odstępy pomiędzy zabiegami, które wpływają na skuteczność zabiegów. Po ich ustaleniu seria zabiegów zostaje rozpisana na konkretne daty co nie tylko daje gwarancję terminu, ale również ułatwia klientom systematyczność w zabiegach.

4
Dowody skuteczności

Przed przystąpieniem do pierwszego zabiegu wykonywana jest seria zdjęć obejmująca miejsce zabiegowe. Ma to na celu dokumentację postępów podczas zbiegów, a także możliwość porównania efektywności i skuteczności po zakończeniu wykonywanej serii zabiegowej.

5
Schemat zabiegu

Podczas zabiegu kosmetolog przeprowadza konsultację i analizę ciała klienta oraz dokładnie informuje go o całym przebiegu zabiegu wraz z parametrami na poszczególne partie ciała.

Klient przebiera się w jednorazową bieliznę oraz kombinezon specjalnie dedykowany do zabiegu endermologii. Następnie kosmetolog ustawia odpowiednie parametry głowicy oraz odpowiednio wylicza i dobiera czas na daną partię zabiegową.

W trakcie endermologii za pomocą specjalnej głowicy kosmetolog zasysa po kolei fałdy skóry, jednocześnie je masując, w efekcie dociera nawet do bardzo głęboko osadzonych warstw tkanki pod skórnej.

Intensywność zabiegu dostosowana jest indywidualnie do potrzeb każdego klienta i zależy od wymagań, predyspozycji oraz progu bólu klienta. Z zabiegu na zabieg parametry mogą ulegać zmianie (skóra zagęszcza się, ujędrnia i staje się bardziej elastyczna).

Odpowiednie parametry stosowane są przy masażu twarzy, jest również do tego przystosowana specjalna mniejsza głowica masująca.

W przypadku masażu twarzy endermologia świetnie sprawdza się przy modelowaniu owalu, drenażu, ujędrnianiu czy odmładzaniu.

Po zakończeniu części zabiegowej kosmetolog prosi klienta o ubranie się i omawiane jest postępowanie i pielęgnacja po zabiegowa.

6
Zakończenie serii zabiegowej

Po zakończeniu serii zabiegów wykonywane są zdjęcia porównawcze, które umożliwiają nam porównanie efektów sprzed i po zakończonej serii oraz zadecydowanie czy zamierzone efekty zostały osiągnięte.

Jeśli zajdzie taka potrzeba seria zabiegowa może zostać wydłużona.

Jeśli zaś efekt został osiągnięty, jednak klient ma skłonność no ponawiania się problemu skórnego, wówczas zabiegowiec proponuje zabiegi „przypominające”, które mają na celu utrzymanie osiągniętych efektów, a także zapobieganie ich ponownemu powstawaniu.

7
Realizacja zaleceń

Po zakończonej serii zabiegów klient zostaje zapisany na zabieg przypominający, mający na celu utrzymanie osiągniętego efektu, lub jeśli nie ma takiej możliwości zabiegowiec rozpisuje proponowane terminy na wizytówce, a po upływie odpowiedniego odstępu od serii kontaktuje się z klientem w celu ustalenia kolejnego terminu zabiegu przypominającego.

Endermologia

TECHNOLOGIA

Urządzenie Integral Cellu M6 francuskiej firmy LPG Systems®, to wcześniejszej generacji technologia do zabiegów endermologie®, czyli mechanostymulacji tkanek. Endermologie® reaktywuje uśpione komórki i w naturalny sposób stymuluje je do pracy.

Specjalny system zdalnie sterowanych rolek LPG® działa na skórę i znajdujące się pod nią komórki tłuszczowe stymulując proces lipolizy (uwalniania tłuszczu), produkcji kolagenu i elastyny.

Integral umożliwia wykonywanie w 100% naturalnych zabiegów stymulacji tkanki łącznej służących urodzie i zdrowiu. Pomaga wymodelować sylwetkę i ujędrnić skórę.

Badania nad tkanką dowiodły, że endermologia LPG jest jedną z najskuteczniejszych metod walki z cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej, wiotkością skóry ciała i twarzy oraz obrzękami.

Charakterystyka urządzenie do endermologii:

  • Zabieg bezpieczny i komfortowy
  • ENDERMOLOGIE® otrzymało pierwszy certyfikat FDA potwierdzający skuteczność w walce z cellulitem
  • Skuteczność ENDERMOLOGIE® potwierdza ponad 110 badań klinicznych
  • Globalna marka obecna w ponad 100 krajach na świecie
  • Gotowe programy zabiegowe tzw.: „trener wirtualny” stworzone na podstawie 30 lat doświadczeń firmy
  • Brak okresu rekonwalescencji
ENDERMOLAB01 1

Prawidłowo zdiagnozowana skóra jest najważniejszym etapem podczas całej drogi do osiągnięcia sukcesu każdej serii zabiegowej.

bezpatna analiza laser i nitka

Prawidłowo zdiagnozowana skóra jest najważniejszym etapem podczas całej drogi do osiągnięcia sukcesu każdej serii zabiegowej.

bezpatna analiza laser i nitka