Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe to zabiegi dla osób, które zauważają u siebie utratę elastyczności i objawy starzenia, a ich skóra jest pozbawiona blasku i wymagająca dogłębnego nawilżenia.
Stymulatory tkankowe laser i nitka slider

Stymulatory

opis zabiegu

Czym są stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe to preparaty wykorzystywane w medycynie przeciwstarzeniowej, które służą do całkowitej odbudowy struktury skóry. Dzięki swojemu działaniu stymulują komórki do wytworzenia dodatkowej ilości elastyny i kolagenu. Efekty działania są bardzo naturalne, a nasza skóra staje się przez to gęsta, jędrna, gładka i nawilżona.

Czy stymulatory tkankowe są bezpieczne?

Stymulatory tkankowe w Łodzi i jej okolicach to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów służących do rewitalizacji skóry. Powodem jest nie tylko bardzo szybko zauważalny efekt, ale także duże bezpieczeństwo. Stymulatory to preparaty składające się wyłącznie z substancji biokompatybilnych. Oznacza to, że ryzyko wystąpienia powikłań czy reakcji alergicznych jest praktycznie równe zeru. W niektórych przypadkach istnieje możliwość pojawienia się lekkiego obrzęku lub drobnych siniaków bezpośrednio po zabiegu, szybko jednak ustępują i nie powinny być powodem do obaw.

W czym lepsze są stymulatory od wypełniaczy?

W stymulatorach tkankowych pełniący funkcję wypełniacza kwas hialuronowy występuje w postaci nieusieciowanej, dzięki czemu nie daje efektu wolumetrycznego tak jak dzieje się w przypadku wypełniaczy. Kolejną diametralną różnicą jest skład, czyli obecność substancji aktywnych, dzięki którym po zastosowaniu stymulatorów skóra zostaje pobudzona do pracy, a uzyskane efekty są naturalne, nieprzerysowane i zostają na dłużej niż w przypadku użycia wypełniaczy.

Najlepiej jest wykonać serię, która składa się z 2-4 zabiegów, w zależności od kondycji skóry. Zabieg wykonuje się co około 3-4 tygodnie. Pierwsze widoczne efekty uzyskuje się po upływie ok.7-14 dni od pierwszego podania.

Jaki jest cel stymulatorów tkankowych?

Jakie są przeciwwskazanie stymulatorów tkankowych?

Jak postępować po zabiegu?

Stymulatory

efekty zabiegu

Stymulatory

PROCES ZABIEGU

1
Analiza klienta

Przed przystąpieniem do zabiegu każdy klient zapraszany jest na bezpłatną konsultację w celu ustalenia odpowiednio dobranej dla niego metody zabiegu.

Podczas takiej rozmowy zabiegowiec przeprowadza dokładny wywiad medyczny dotyczący zarówno przeciwwskazań do dalszych zabiegów, jak i dotychczasowej pielęgnacji skóry i stosowania kosmetyków domowych.

2
Zalecenia po analizie

Po zbadaniu przez zabiegowca potrzeb klienta dobierana jest dla niego indywidualnie seria zabiegów oraz kosmetyki do pielęgnacji domowej.

Każdy klient ma inny problem oraz inne oczekiwania dotyczące efektów, dlatego też serie zabiegowe dobierane są indywidualnie do potrzeb skóry. Często osoba przeprowadzająca konsultację proponuje terapie łączone w celu uzyskania jak najlepszego oraz najszybszego efektu, który zadowoli klienta.

3
Harmonogram zabiegów

Po ustaleniu i akceptacji przez klienta serii zabiegowej, specjalista dobiera odpowiednie odstępy pomiędzy zabiegami, które wpływają na skuteczność zabiegów. Po ich ustaleniu seria zabiegów zostaje rozpisana na konkretne daty co nie tylko daje gwarancję terminu, ale również ułatwia klientom systematyczność w zabiegach.

4
Dowody skuteczności

Przed przystąpieniem do pierwszego zabiegu wykonywana jest seria zdjęć obejmująca miejsce zabiegowe. Ma to na celu dokumentację postępów podczas zbiegów, a także możliwość porównania efektywności i skuteczności po zakończeniu wykonywanej serii zabiegowej.

5
Schemat zabiegu

Podczas zabiegu specjalista dokładnie omawia i informuje klienta o całym przebiegu zabiegu.

Miejsce zabiegowe zostaje dokładnie oczyszczone i zdezynfekowane, następnie zabiegowiec podaje preparat poprzez wykonanie śródskórnych lub podskórnych iniekcji odpowiednio dobranego preparatu, w zależności od potrzeb klienta i wskazań.
Zabieg jest praktycznie bezbolesny, gdyż wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu może wystąpić niewielka bolesność, zaczerwienienie, siniaki oraz nieduży obrzęk skóry w miejscu przeprowadzenia zabiegu. Objawy te powinny ustąpić w ciągu 2-3 dni. Bezpośrednio po zabiegu mogą być też widoczne drobne grudki tzw. depozyty preparatu, które ulegają wchłonięciu w ciągu 1-2 dni.

Po zakończeniu części zabiegowej kosmetolog zabezpiecza skórę kremem ochronnym z filtrem UV i omawiane jest postępowanie i pielęgnacja pozabiegowa.

6
Zakończenie serii zabiegowej

Po zakończeniu serii zabiegów wykonywane są zdjęcia porównawcze, które umożliwiają nam porównanie efektów sprzed i po zakończonej serii oraz zadecydowanie czy zamierzone efekty zostały osiągnięte.

Jeśli zajdzie taka potrzeba seria zabiegowa może zostać wydłużona.

Jeśli zaś efekt został osiągnięty, jednak klient ma skłonność no ponawiania się problemu skórnego, wówczas zabiegowiec proponuje zabiegi „przypominające”, które mają na celu utrzymanie osiągniętych efektów, a także zapobieganie ich ponownemu powstawaniu.

7
Realizacja zaleceń

Po zakończonej serii zabiegów klient zostaje zapisany na zabieg przypominający, mający na celu utrzymanie osiągniętego efektu, lub jeśli nie ma takiej możliwości  zabiegowiec rozpisuje proponowane terminy na wizytówce, a po upływie odpowiedniego odstępu od serii kontaktuje się z klientem w celu ustalenia kolejnego terminu zabiegu przypominającego.

Prawidłowo zdiagnozowana skóra jest najważniejszym etapem podczas całej drogi do osiągnięcia sukcesu każdej serii zabiegowej.

bezpatna analiza laser i nitka

Prawidłowo zdiagnozowana skóra jest najważniejszym etapem podczas całej drogi do osiągnięcia sukcesu każdej serii zabiegowej.

bezpatna analiza laser i nitka